Numery indeksów, grupy i listy obecności

Odp: Numery indeksów, grupy i listy obecności

Napisane przez: mgr inż. Bartosz Lis ()
Liczba odpowiedzi: 0
Lista obecności jest bardzo praktyczną tradycją dotyczącą wszelkiego rodzaju spotkań, nie tylko tych obowiązkowych. Po pierwsze nie każdy "z ulicy" może wejść na spotkanie. Po drugie wiadomo kto jest w której spotykającej się grupie. Po trzecie prowadzący otrzymuje pośrednią ocenę swojego sposobu prowadzenia spotkania. Po czwarte uczestnicy wiedzą kogo oprócz nich interesuje dana tematyka. Po piąte można łatwo sprawdzić, czy osoba, która twierdzi, że [nie] była na spotkaniu konkretnego dnia o konkretnej godzinie, rzeczywiście na nim [nie] była. Po szóste aspiruje pan by zostać inżynierem, będzie pan zatem zawodowo stosował i projektował nudne lecz praktyczne procedury, bo w tym też przejawia się nasza twórczość.

Wiele mądrych głów zetknęło się z listą obecności, nikt nie wymyślił nic lepszego. Rzecz jasna nie oznacza to że wymysleć się nie da. Jeśli ma pan dopracowany projekt procedury posiadającej większość zalet sprawdzania listy obecności i jak najmniej wad, proszę się podzielić swoimi uwagami z samorządem studenckim PŁ (nudna tradycyjna droga zmiany stanu prawnego na PŁ) i rzecznikiem patentowym PŁ (nudna tradycyjna droga do czerpania korzyści z własnych pomysłów).

Jeszcze jedną tradycyjną, nudną, lecz praktyczną procedurą dotyczącą pierwszego roku studiów jest obowiązkowa obecność na wszystkich rodzajach zajęć.