Numery indeksów, grupy i listy obecności

Numery indeksów, grupy i listy obecności

Napisane przez: mgr inż. Wiktor Wandachowicz ()
Liczba odpowiedzi: 3
Mam dwa pytania:

1. Czy jest możliwe wyświetlenie numerów indeksów studentów zapisanych na wybrany przedmiot? Pozwoliłoby to stworzyć automatycznie listę osób zapisanych na przedmiot, bez ręcznego wpisywania wszystkiego na kartkę... Samą listę można przecież wydrukować!

2. Czy Moodle posiada możliwość prowadzenia listy obecności na podstawie przypisania studentów do grup? Pozwoliłoby to na prowadzenie "wirtualnej" listy obecności (i być może ocen?), którą można by spokojnie na koniec semestru wydrukować i zarchiwizować.

A idąc za ciosem, pozostałaby wtedy jeszcze tylko integracja portalu z programem "Nauczyciel"... i już wszyscy bylibyśmy szczęśliwi. No, pod warunkiem, że sieć w Instytucie by działała i serwer edu nie padł, ma się rozumieć - bo inaczej, to nawet listy obecności nie szło by sprawdzić. Ale to już takie pobożne życzenia. ;-)



W odpowiedzi na mgr inż. Wiktor Wandachowicz

Odp: Numery indeksów, grupy i listy obecności

Napisane przez: dr inż. Dominik Szajerman ()

O, to ja się podłączę.

Też mi chodzi po głowie lista obecności, czyli możliwość pozyskania odpowiedzi na pytanie: czy dany student należący do konkretnej grupy zalogował się na portal w zadanym przedziale czasowym (innym dla każdej grupy) z określonej klasy adresów IP (sala).

I jeszcze zestawienie tych odpowiedzi w formie list grup studentów...

Na stronie moodle'a jest opis jakichś modułów do attendance.

Wiem, że są logi, które na to pytanie odpowiadają, ale forma prezentacji nie nadaje się do użycia tego jako list obecności. Z drugiej strony jestem w trakcie pisania czegoś, co mi te logi analizuje i zestawia, ale nie wiem, czy nie łatwiej byłoby coś jednak do tego moodle'a doinstalować, skoro już jest więcej zainteresowanych.

W odpowiedzi na mgr inż. Wiktor Wandachowicz

Odp: Numery indeksów, grupy i listy obecności

Napisane przez: Użytkownik usunięty ()
Lista obecności?
To zajęcia są nadal obowiązkowe?
Nikt nie wpadł na pomysł aby zmienić tą nudną tradycję?
W odpowiedzi na Użytkownik usunięty

Odp: Numery indeksów, grupy i listy obecności

Napisane przez: mgr inż. Bartosz Lis ()
Lista obecności jest bardzo praktyczną tradycją dotyczącą wszelkiego rodzaju spotkań, nie tylko tych obowiązkowych. Po pierwsze nie każdy "z ulicy" może wejść na spotkanie. Po drugie wiadomo kto jest w której spotykającej się grupie. Po trzecie prowadzący otrzymuje pośrednią ocenę swojego sposobu prowadzenia spotkania. Po czwarte uczestnicy wiedzą kogo oprócz nich interesuje dana tematyka. Po piąte można łatwo sprawdzić, czy osoba, która twierdzi, że [nie] była na spotkaniu konkretnego dnia o konkretnej godzinie, rzeczywiście na nim [nie] była. Po szóste aspiruje pan by zostać inżynierem, będzie pan zatem zawodowo stosował i projektował nudne lecz praktyczne procedury, bo w tym też przejawia się nasza twórczość.

Wiele mądrych głów zetknęło się z listą obecności, nikt nie wymyślił nic lepszego. Rzecz jasna nie oznacza to że wymysleć się nie da. Jeśli ma pan dopracowany projekt procedury posiadającej większość zalet sprawdzania listy obecności i jak najmniej wad, proszę się podzielić swoimi uwagami z samorządem studenckim PŁ (nudna tradycyjna droga zmiany stanu prawnego na PŁ) i rzecznikiem patentowym PŁ (nudna tradycyjna droga do czerpania korzyści z własnych pomysłów).

Jeszcze jedną tradycyjną, nudną, lecz praktyczną procedurą dotyczącą pierwszego roku studiów jest obowiązkowa obecność na wszystkich rodzajach zajęć.