Obraz dr hab. sztuki inż. Rafał Szrajber

Rafał Szrajber

dr hab. sztuki inż.

Konsultacje

 • Z uwagi na semestr obfitujący  w wydarzenia branżowe oraz prowadzenie szeregu działań badawczych i organizacyjnych - proszę o bieżące sprawdzanie informacji dotyczących konsultacji.

 • Konsultacje cykliczne

  Dzień tygodnia Początek Koniec Semestr Opis
  Wtorek 15:30 16:30 2021/22 Z Konsultacje stacjonarne. Pok. 342. obowiązuje wczesniejsze powiadomienie
  Czwartek 09:00 10:00 2021/22 Z UWAGA! Zdalnie co dwa tygodnie od 21.10. Obowiazuje wcześniejsze powiadomienie.
  Czwartek 19:00 20:00 2021/22 Z UWAGA! Zdalnie co dwa tygodnie od 14.10.2021. Obowiązuje wczesniejsze powiadomienie.
 • Więcej o mnie

 • kontakt: rafal.szrajber@p.lodz.pl

  UWAGA!

  Konsultacje stacjonarne i zdalne zgodnie z poniższymi informacjami (zdalnie Microsoft Teams)

  Obecność na konsultacjach dyplomowych* proszę potwierdzić mailem min. dzień wcześniej w celu zarezerwowania odpowiedniej ilości czasu i potwierdzenia możliwości spotkania oraz dodania do Zespołu 

  Konsultacje w trybie stacjonarnym we wtorki 15:30 - 16:30

  Konsultacje uwzględniajace tryb zdalny w czwartki od 9:00 - 10:00 (co dwa tygodnie od 21.10) oraz 19:00 - 20:00 ( co dwa tygodnie od 14.10)

   

   

   

  Z uwagi na semestr obfitujący w szereg wydarzeń uczelnianych oraz branżowych, proszę sprawdzać na bieżąco informacje o terminach konsultacji i zmianach dyżurówdodatkowe terminy ustalane indywidualnie.

   

  w innych nagłych wypadkach proszę o kontakt mailowy, 

  zajęcia dydaktyczne w semestrze letnim - wtorki i czwartki wg. planu

     

  Propozycje obszarów i tematów prac dyplomowych inżynierskich :

   1. Generatywne struktury w wirtualnej przestrzeni - analiza obszaru działań artystycznych z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych - praca nad projektem w silniku gry na festiwial lub wystawę

  2. Wielkomiejska Łódź - rekonstrukcja fragmentu nieistniejącej przestrzeni miejskiej. Opracowanie modeli  i prezentacja ich w środowisku wirtualnym lub VR.

  3. Środowisko gry inspirowane przestrzenią miejską na przykładzie utraconych zabytków Łodzi. Projekt wybranych obiektów oraz ich poszczególnych etapów rozwoju/rozbudowy dla wybranego typu gry np. RTS. Stworzenie zestawów modeli.

  4. Interpretacja szkiców i koncept artów w procesie kreowania wirtualnych światów -  (wizja artystyczna jako źródło informacji) - projekt badawczy z promotorem,

  5. Sposoby angażowania odbiorcy w grach typu Alternate Reality Game - projekt niewielkiej gry ARG powiązanej z uczelnią lub wydazeniem/festiwalem. Projekt realizwoany z Promotorem.

  6. Wykorzystanie gry typu casual w promocji miasta i zrozumieniu działań rewitalizacyjnych (gra o zarządzaniu łódzką kamienicą / woonerfem itp.) .

  7. Gra typu HOPA jako narzędzie w promocji dziedzictwa - wykorzystanie narracji poprzez przestrzeń w grach - współpraca z promotorem i zewnętrzną firma z branży gier w realizacji projektu na udostępnionym narzędziu.

  8. Strona www jako narzędzie w  w promocji gier i doświadczeń VR. Projekt strony wykorzystującej efekt paralaksy do prezentacji przestrzeni architektonicznej.

  9. Interaktywny obiekt w przestrzeni muzeum -  prezentacja wybranego eksponatu  w przestrzeni wirtualnej  z uwzględnieniem wybranych cech jego funkcjonowania.

  Wszelkie własne pomysły powiązane z prowadzonymi badaniami i realizowanymi projektami mile widziane :)

    

  Propozycje obszarów prac dyplomowych magisterskich - obszary zainteresowań :

  1. Wpływ parametrów obrazu na aktywność gracza i identyfikację elementów środowiska w grach wideo (typy kamer wirtualnych i ich parametry, rozdzielczość obrazu) - projekt badawczy realizowany z promotorem w celu opracowania artykułu naukowego

  2. 

   

    

  prowadzone przedmioty w semestrze letnim - Film Animowany*; Komputery w Mediach, Fotografia - warsztaty, Gry Mobilne, 

  prowadzone przedmioty w semestrze zimowym - Podstawy Gier Komputerowych, Interfejsy gier komputerowych, Projektowanie poziomów do gier komputerowych, Fotografia - warsztaty,