Sprawy różne

Eastrobo 2013

 
Obraz Wiesława Józwa
Eastrobo 2013
Napisane przez: Wiesława Józwa ( czwartek, 28 lutego 2013, 10:43 )
 

Eastrobo 2013 jest drugą edycją imprezy organizowanej przez koło Mobilne Systemy Inteligentne działające na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Zawody powstały z myślą wypełnienia luki na robotycznej mapie naszego kraju.  Celem wydarzenia jest popularyzacja robotyki wśród studentów i młodzieży. Zawody odbędą się 23 marca 2013 roku.

Tegoroczna edycja przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich i studentów uczelni wyższych. Drużyny z całej Polski mają okazję zaprojektować, skonstruować i zaprogramować roboty z klocków LEGO do startu w dwóch konkurencjach - Sumo oraz Dekarz. 

Konkurencja Sumo, podobnie jak ludzka konkurencja sportowa, polega na wypchnięciu zawodnika (robota) przeciwników poza ring. Urządzenia ograniczone są masą i wymiarami. Więcej informacji: http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/sumo.

Konkurencja Dekarz jest zadaniem algorytmicznym opracowanym przez członków koła naukowego MSI. Robot musi przejechać planszę symbolizującą dach, z którego, w specjalny sposób, ma "zerwać" papę. Więcej informacji - http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/dekarz/opis.

Pytania proszę kierować na adres msi@pb.edu.pl w tytule podając [EASTROBO 2013].

Linki:
Strona główna zawodów - http://msi.pb.edu.pl/eastrobo
Regulamin zawodów - http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/regulamin
Zasady rejestracji - http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/eastrobo-2013/rejestracja

   

Bylibyśmy wdzięczni gdybyście Państwo dodali poniższą ramkę z filmem reklamującym zawody na swoje strony internetowe. W dniu zawodów znajdzie się w niej transmisja, co umożliwi szerszemu gronu obejrzenie ich:

<iframe title="PlatonTV" width="640px" height="390px" type="text/html" src="http://msi.pb.edu.pl/eastrobo/transmisja_platon" frameborder="0"></iframe>

 

 

 

Z poważaniem,

Dominik Grodzki

Organizator Eastrobo 2013