Praktyki w REDMOND

Praktyki w REDMOND

Napisane przez: Rafał Grzybowski (admin) ()
Liczba odpowiedzi: 0

Studenci trzeciego i czwartego roku informatyki mają możliwość ubiegania się o płatne praktyki w siedzibie firmy Microsoft w Redmond. W ramach praktyk Microsoft zapewnia przelot, zakwaterowanie oraz wynagrodzenie w trakcie trwania stażu. Oferowane są dwa rodzaje stanowisk Software Design Engineer oraz Software Design Engineer In Test.

 

Proces rekrutacji składa się z trzech etapów i będzie się odbywał następująco:

 

1. Nominacja przez uczelnie

Uczelnia ma możliwość nominowania dwóch studentów, którzy będą uczestniczyli w dalszym procesie rekrutacji.

 

Jeśli uważasz się za osobę odpowiednią do odbycia praktyk w Microsoft to wyślij swój życiorys, list motywacyjny, informację o roku studiów i średnią ważoną z okresu całych studiów do dnia 15 stycznia 2006 (Niedziela) do godziny 18.00 na adres email: dominik.chrzanowski@studentconsultant.org. Z pośród nadesłanych zgłoszeń wyłonionych zostanie kilku kandydatów (kandydatek), z którymi przeprowadzone zostaną rozmowy kwalifikacyjne. Z grona tych osób wyłonionych zostanie dwóch kandydatów reprezentujących uczelnie w dalszych etapach rekrutacji.

 

Terminarz rekrutacji na Politechnice Łódzkiej:

15.01.2006 godzina 18.00 – Nadesłanie na adres dominik.chrzanowski@studentconsultant.org zgłoszeń przez studentów trzeciego i czwartego roku. Zgłoszenie powinno się składać z życiorysu, listu motywacyjnego (oba dokumenty w formacie MS Word), informacji o roku studiów i średniej ważonej z okresu całych studiów.

16.01.2006 godzina 18.00 – Rozesłanie informacji o zaproszeniu (bądź nie) na rozmowę kwalifikacyjną do wszystkich osób które aplikowały.

17.01.2006 od godziny 18.00 – Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami, ogłoszenie wyniku po rozmowie z wszystkimi kandydatami.

 

Zastrzeżenia.

1. W skład komisji wchodzą:
- mgr Jarosław Koszuk – opiekun organizacyjny Studenckiego Koła Naukowego KINo
- mgr Przemysław Makosiej - opiekuna Sekcji Grupa .NET Studenckiego Koła Naukowego Kino
- Dominik Chrzanowski – Wice przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego KINo, Microsoft Student Partner

2. W sytuacji gdy komisja uzna, że zgłoszone kandydatury są nieodpowiednie by reprezentować Politechnikę Łódzką w procesie rekrutacji firmy Microsoft komisja może nominować mniej niż dwie osoby.

 

2. Rozmowy kwalifikacyjne w polskim oddziale Microsoft

Na przełomie stycznia i lutego 2006 osoby nominowane przez uczelnie odbędą rozmowy z pracownikami polskiego oddziału Microsoft. W trakcie spotkań zostaną sprawdzone umiejętności techniczne kandydatów oraz zgodność ich profilu z wymaganiami. W wyniku rozmów rekrutacyjnych zostanie wyłonionych od 4 do 8 studentów, którzy przejdą do kolejnego etapu procesu rekrutacji.

 

3. Rozmowy rekrutacyjne z przedstawicielami Microsoft z Redmond, USA

Kandydaci wyselekcjonowani po rozmowach w polskim oddziale Microsoft, odbędą rozmowy z przedstawicielami Microsoft z Redmond, USA. Rozmowy te odbędą się w Monachium w połowie marca. W wyniku tych rozmów zostaną wyłonieni kandydaci, którzy otrzymają propozycję praktyk w Microsoft, w Redmond, USA.