Nowa szata graficzna

Nowa szata graficzna

Napisane przez: Użytkownik usunięty ()
Liczba odpowiedzi: 0
Witam,
w związku ze zmianą szaty graficznej naszego ulubionego i najczęściej odwiedzanego serwisu chciałem się na ten temat wypowiedzieć.
Sama szata osobiście mi się podoba, bardziej niż poprzednia, mam jednak kilka drobnych "zażaleń":
  • menu wyboru przedmiotu - dość irytujący jest fakt, iż "lata" ono po całej stronie (na głównej jest po prawej, po wyborze przedmiotu przemieszcza się na lewą stronę, ponoć są miejsca, w których jeszcze powraca na prawą). To główny mankament obecnej wersji; z rozmów z współużytkownikami serwisu wynika, że przeszkadza to nie tylko mi,
  • szerokość - preferuję szeroki układ, szczególnie jeśli posiada się "panoramiczny" ekran, można dzięki temu zmieścić więcej informacji w jednej "stronie" bez przewijania jej (chociaż to może tylko ja, przydałoby się więcej opinii) - tak jak było w poprzedniej wersji,
  • język, tudzież kodowanie strony (domyślam się, że nie dotyczy to bezpośrednio samej szaty graficznej, szczególnie iż dało się zauważyć jeszcze w starej wersji) - platforma niestety nie jest zbyt dobrze zlokalizowana, przy domyślnym ustawieniu przeglądarki (preferowany język polski) często w polach wyboru daty pojawiają się angielskie nazwy miesięcy, natomiast po przestawieniu preferowanego języka na en-US zwykle pojawiają się polskie, przy czym kodowanie nie jest poprawnie ustawione, w związku z czym zamiast 'ń' w styczniu pojawia się "krzaczek". Ponadto wydaje mi się, że tylko niektóre strony (i to też nie zawsze) respektują preferowany język,
  • interfejs strony nie jest jednolity - elementy zmieniają swoją wielkość na różnych stronach (np. szerokość głównej kolumny w trybie edycji profilu lub logo Politechniki Łódzkiej na samej górze na stronie głównej i na stronie przedmiotu).
Przy okazji mam pytanie - czy opcja "AJAX i Javascript" w edycji profilu faktycznie coś zmienia? Nie zauważyłem żadnej różnicy między oboma możliwościami - czy taka funkcjonalność faktycznie jest zaimplementowana?
Mam nadzieję, że ten post (temat) zostanie potraktowany tylko jako ew. sugestie czy też baza pomysłów na rozbudowę strony.
Pozdrawiam.