Zapisy na specjalizacje a ITS

Zapisy na specjalizacje a ITS

Napisane przez: Użytkownik usunięty ()
Liczba odpowiedzi: 0

Czy osoby będące na ITSie także muszą zapisywać się na specjalizacje? Pytam ponieważ jestem na ITSie i widzę poważną luki w systemie. Oto moje uwagi:

  1. Specjalizację mam wybrać na edu do 24 czerwca, podanie o kontynuację ITSu mogę składać we wrześniu (wtedy jest w praktyce rozpatrywane). Zawiera ono między innymi przedmioty w których chcę uczestniczyć (mogą być kompletnie różne od tych na edu). Co jak się zapiszę i zmienię plany? Prowadzący przedmiotu X (którego ostatecznie nie wybrałem) dostanie mnie na liście studentów a ja nie będę chodził na ten przedmiot (miałem już taką sytuację). Rozwiązanie takie wprowadza zament…
  2. Będąc na ITSie często wybieram przedmioty obowiązkowe lub fakultatywne z innych specjalizacji niż jestem zapisany. Mam je traktować jako fakultatywne czy obowiązkowe?
  3. A co z przedmiotami z innych lat? Nie mam możliwości określenia że chcę uczestniczyć w przedmiocie Y ponieważ on jest np. na 5 roku a ja wybieram na edu fakultety na semestr 7 (a w praktyce będę chodził na ten przedmiot).
  4. Dodatkowo u niektórych osób będących na ITSie może pojawić się przedmiot z innej uczelni / wydziału. Ale w przypadku wybierania fakultetów na edu to raczej nie ma znaczenia (chyba że w przyszłości będzie sprawdzana ilość punktów).